FRAJDOSTREFY

Frajdostrefa Edukacyjna

Nasze przedszkole realizuje podstawę programową w oparciu o najbardziej uznanew Polsce i na świecie metody i programy edukacyjne.

Poniżej znajdziecie Państwo informację na temat programu wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej "Klucz do uczenia się" .

FRAJDOSTREFA KONTAKTOWA
Robal
FRAJDOSTREFA EDUKACYJNA

Program nauczania

Program nauczania "Klucz do uczenia się"

Program jest oparty na pedagogice wybitnego rosyjskiego psychologa, zwanego „Mozartem rosyjskiej psychologii”, Lwa S. Wygotskiego. Teoria poznania i nauczania Lwa Wygotskiego, zakłada, że w procesie edukacji dzieci, najważniejszy element stanowi rozwinięcie umiejętności uczenia się, czyli przygotowywanie do korzystania ze swojego potencjału umysłowego. Psychologowie po wielu latach badań doszli do wniosku, że aby dzieci odniosły sukces w szkole i dorosłym życiu powinny we wczesnych latach swojego dzieciństwa rozwinąć trzy kluczowe umiejętności: samoregulacji, poznawcze, komunikacyjne.

Program wychowania przedszkolnego ROŚNIJ Z DIDASKO Ryty Folejewskiej,

Program wychowania przedszkolnego ROŚNIJ Z DIDASKO Ryty Folejewskiej, który, promuje szerokopojęty rozwój dziecka, traktuje człowieka całościowo, tzn. jako ciało, duszę i rozum. Gdzie człowiek to całość, w którym współistnieją trzy obszary:

• sfera ruchowa (ciało),
  • sfera emocjonalna (dusza, podświadomość),
  • sfera intelektualna (rozum).

Program wychowania przedszkolnego ROŚNIJ Z DIDASKO Ryty Folejewskiej,

Dziecko zgodnie z założeniami programu, powinno się rozwijać w strukturze, w której ma określone miejsce -rodzina, grupa rówieśnicza. Musi mieć ponadto zapewnioną odpowiednią opiekę i serdeczną atmosferę. To pozwala na:

• nawiązanie kontaktu z dzieckiem jako jednością umysłu, psychiki i ciała,
  • wspieranie tkwiących w każdym dziecku zdolności poprzez rozwijanie ciekawości świata i wyobraźni,
  • respektowanie zapotrzebowania dziecka na wartościowanie (uznanie, akceptacja – chwalenie tego, co robi),
  • przywiązywanie takiej samej wagi do uczenia się, jak i do rozwoju osobowości,
  • obdarzanie dziecka zaufaniem, akceptacją i pozostawienie swobody jego indywidualnemu rozwojowi
Swierszcz
Przedszkole Frajda

Poznaj naszą kadrę

Agnieszka Goździejewska-Sroka

W pracy dąży do bycia nauczycielem twórczym i kreatywnym, który dzięki swoim pomysłom i proponowanym aktywnościom wywołuje uśmiech na twarzach dzieci. Jest osobą pogodną, z optymizmem patrzącą na świat. Lubi podróże. Prywatnie mama dwóch dorosłych synów.

Agnieszka Łukasiewicz

Miłośniczka psów. Jej główne motto: Adoptuj, nie kupuj”. Pasjonatka wycieczek górskich, jazdy na rowerze, aktywnego czasu spęczonego na łonie natury.

Anita Widło

Szczęśliwa i spełniona mama na pełnych obrotach, lubiąca spędzać czas z rodziną, bo z nimi jest najlepiej.

Anna Brajczewska-Ziemba

Prywatnie jest mamą 2 dzieci, więc wszystko co związane z dziećmi jest jej bliskie. Gdy potrzebuje odprężenia i oddechu od codzienności, wybiera się na długą pieszą wędrówkę lub wycieczkę rowerową. Uwielbia czytać książki, bo czytając możemy być kim chcemy i gdzie chcemy.

Ewelina Krajewska

Jest osobą otwartą i wesołą. Jej pasją jest śpiewanie, taniec oraz sport. Kocha podróże. Właścicielka cudownego psa!

Iwona Skolimowska

Pasjonatka podróży, aktywnie spędzanego czasu. Radość sprawia jej jazda na rowerze, wędrówki turystyczne. Wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi.

Katarzyna Chojecka

Lubi wycieczki na łono natury, blask słońca, śpiew ptaków, lasy i góry. Cieszy ją uśmiech na ludzkiej twarzy, gdy coś dobrego się komuś przydarzy. Uwielbia książki, taniec, muzykę i letnie, ciche wieczory.

Małgorzata Siłak

Prywatnie jest żoną i mamą 3 dzieci. Czas z rodziną uwielbia wykorzystywać aktywnie na wycieczkach i podróżach, podczas których zawsze towarzyszy im pies Snoopy.

Pszczoła
FRAJDOSTREFA EDUKACYJNA